Presunúť na hlavný obsah

Manžel sa po rokoch dozvedel pravdu o našom prvom dieťati: Nemalo sa to nikdy stať

Sex a vzťahy

Katarína roky tajila manželovi pravdu o tom, čo sa stalo s ich prvým dieťaťom. Popravde, nikdy mu to ani nechcela prezradiť. Nakoniec sa to dozvedel a viete si predstaviť jeho reakciu...

Vedeli sme, že sa to raz skončí 

Katarína mala až donedávna podľa vlastných slov skutočne krásne, stabilné a láskyplné manželstvo. Avšak cesta, ktorú si s jej manželom Filipom vydláždili, bola dlhá. No nakoniec sa čakanie vyplatilo a oni dvaja našli k sebe cestu aj po rokoch: „Spoznali sme sa, keď som mala 18 rokov a bola som v poslednom, maturitnom ročníku. Pripravovala som sa na prijímačky na právo a veľmi som to chcela. To sa nezmenilo, ani keď mi vstúpil do života. Trávili sme spolu všetok voľný čas, podporoval ma, dokonca sa so mnou aj pripravoval na skúšky. Filip bol aj môj prvý po intímnej stránke. Takto sme strávili niekoľko mesiacov než mal znova odísť, naspäť k matke do zahraničia, lebo jeho rodičia boli rozvedení, a on prišiel kvôli otcovi, ktorý bol chorý a chcel s ním stráviť ešte toľko času, koľko sa dá. Nakoniec ma vzali na právo na školu, ktorú som chcela. No presne v teň deň, kedy som sa dozvedela túto radostnú správu, na ktorú som sa pripravovala roky, som sa aj dozvedela, že Filip čoskoro odíde a k tomu ďalšia novinka, že som s ním tehotná,“ prezrádza hneď na úvod svojho príbehu Katarína, ktorá sa nakoniec rozhodla, že pravdu o dieťati Filipovi zamlčí. 

Mohlo by vás zaujímať: Letné aférky nemusia skončiť len rozpadom vzťahu, či neželaným tehotenstvom: Ja som stratila viac ako som predpokladala

O potrate som mu nikdy nepovedala 

Bola už dospelá a rozhodla sa. Odprevadila Filipa na letisko a rozlúčili sa s tým, že to bolo krásne, ale nemá to budúcnosť, pretože každý kráča iným smerom. Vedela, čo musí urobiť. Išla na potrat: „Možno to vyznie bezcitne, ale ani na chvíľu som neuvažovala, že si to dieťa nechám. Vedela som, že medzi nami je to len dočasné, že musí odísť a ja odídem študovať. O potrate som nikdy nepovedala ani rodičom. Ich súhlas som nepotrebovala a nebol dôvod, aby som ich tým mala trápiť,“ prezrádza s odstupom času Katarína. 

Osud to zariadil tak, že sme sa znova stretli na tom istom mieste 

Osud však chcel, že po rokoch štúdia, sa nakoniec Katarína rozhodla prijať ponuku na prácu lekárky v jej rodnom meste a Filip sa vrátil, pretože jeho otec zomrel, nakoľko bol už roky chorý: „Stretli sme sa po rokoch na tom istom mieste, no tentoraz sme tam obaja plánovali ostať už natrvalo. Zrazu bolo všetko jasné. Znova sme boli spolu, dospelejší a pripravení sa usadiť. To, čo bolo medzi nami, nikdy nezmizlo. O dva roky neskôr sme sa vzali a dnes som tehotná,“ pokračuje v rozprávaní Katarína. 

Čítajte tiež:  Manželovi som nikdy nepovedala jednu vec spred rokov, ktorá súvisela s jeho rodinou: Dnes sa mi to takto vypomstilo

Nakoniec sa dozvedel pravdu o našom prvom dieťati

Ako sama priznala, nikdy mu nechcela spôsobiť bolesť tým, že by mu povedala o ich prvom dieťati, ktoré mohlo byť, ale nie je: „Nakoniec sa  dozvedel pravdu z papierov, ktoré si preštudoval ohľadom tehotenstva od môjho gynekológa. Nechala som ich nechtiac na stole a on tak zistil, že už som raz bola tehotná a išla na potrat. Potom si pozrel, kedy to bolo a rovno sa ma spýtal, či bolo to dieťa jeho,“ objasňuje, pričom hovorí, že nemalo zmysel zapierať, povedala mu pravdu, aj dôvody, prečo to urobila. S tým však on nebol stotožnený. 

Keby to bolo v minulosti inak, dnes by sme spolu asi neboli 

Filip jej vyčítal, že mal právo to vedieť. Že sa mali rozhodnúť spoločne. Nevedel jej to dlho zabudnúť. Dokonca vedľa seba takmer do konca jej tehotenstva prakticky len žili, ale nie spolunažívali. Jeho postoj sa zmenil po narodení ich dcérky Lindy. Pochopil, že teraz sú skutočne rodina, a že asi mala Katarína pravdu v tom, že by bola išla na potrat aj keby o tom vedel: „V tej dobe sme neboli pripravení byť spolu ako partneri a už vôbec nie ako rodičia. Myslím, že keby sme ostali spolu, nevydržalo by to. Pretože by sme sa nestali tými osobami po osobnostnej ani profesionálnej stránke, akými sme chceli byť. Dnes je to úplne inak,“ dodáva na záver Katarína. 

Neprehliadnite: Ako mladý som po nej túžil, nakoniec som si vzal inú ženu: Osud nás aj tak znova spojil

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe