Presunúť na hlavný obsah

Inšpiratívna Karlie Kloss: Vzdelanie pre ňu znamená viac ako modeling, aký je príbeh jednej z najúspešnejších modeliek?

Zahraničné celebrity

Karlie Kloss je žena mnohých tvárí. Najviac poznáme jej modelingovú kariéru, v ktorej sa vyšplhala na absolútny vrchol. Ale tušili ste, že mladé dievčatá učí programovať, aby prerazili v IT svete? Alebo že pomáha hladujúcim deťom? A to ešte nie sú všetky jej superschopnosti.

Karlie Kloss nie je "len" supermodelka. Áno, svet módy jej je veľmi blízky a vždy k nemu vzhliadala, no sama tvrdí, že od detstva ju fascinuje i matematika. Svoju lásku k číslam uplatnila v programovaní, ktoré dnes učí prostredníctvom svojho vzdelávacieho programu Kode With Klossy. 

"Programovanie je ako superschopnosť. Vlastne je lepšie ako superschopnosť," myslí si Kloss, podľa ktorej je programovanie jazykom budúcnosti i súčasnosti. Tomuto "jazyku" sa začala učiť ako trinásťročná. Dnes má 30 a svoje skúsenosti a vedomosti posúva mladým dievčatám, ktoré sa takisto zaujímajú o IT sektor, ktorý je stále vnímaný ako "svet mužov". 

Vzdelanie ako priorita

Vzdelanie ako také bolo pre Karlie vždy prvoradejšie než modeling. A od svojich priorít neupustila ani po tom, ako sa spojila so značkou Victoria's Secret a stala sa jej "anjelikom". Po niekoľkých fashion show ju vlastné ambície zaviedli do New Yorku, kde nastúpila na univerzitu.

Prečítajte siDcéra kráľovnej Letizie čoskoro zatieni slávnu mamu: Z princeznej Leonor sa stáva krásna a pôvabná slečna

V tom čase patrila medzi najúspešnejšie a najlepšie platené modelky. Počas štúdia modeling nevypustila úplne, fotenia a prehliadky len zredukovala a rozbehla dnes už dobre známy YouTube kanál Klossy v ktorom si prídu na svoje milovníci módy, krásy, cvičenia či varenia. 

Karlie je skráta veľmi inšpiratívnou osobnosťou v oblasti vzdelania i životného štýlu, no v neposlednom rade i v pomoci druhým prostredníctvom charity

Sušienkami proti hladu

Modelka si uvedomuje i dôležitosť pomáhať druhým nielen vzdelaním. Okrem posúvania vedomostí z IT oblasti sa zameriava aj na hladujúce deti. Pomáha im svojimi zdravými sušienkami Karlie's Kookies. Výťažok z ich predaja putuje deťom, ktoré ho najviac potrebujú. Karlie je tak známa aj ako bojovníčka proti svetovému hladu.

Prečítajte siPoruchy príjmu potravy nie sú módny trend: Valentína o tom, že štíhlosť nám neprinesie tie hodnoty, ktoré za ňou vidíme

A je mimoriadne vytrvalá i mimo pracovných aktivít. Vedeli ste, že zabehla newyorský maratón?