Presunúť na hlavný obsah

Zdá sa vám, že všetci naokolo chudnú a vám to nejde? Takto nájdete ten správny stravovací plán vhodný pre vás

Zdravie a relax

Zdá sa vám, že všetci naokolo sú úspešní, čo sa týka ich diéty a chudnutia, no vy neustále skúšate rôzne a výsledok sa nechce dostaviť? Atkins, paleo, keto, vegán, vysokosacharidová, nízkosacharidová a ďalšie typy.... ktorá je pre vás skutočne tá pravá?

Najskôr musíte svojmu telu a jeho potrebám porozumieť 

Odborníčka na zdravý životný štýl a diéty s tým súvisiace, pre portál lifehack.org prezradila otázky, vďaka ktorým zistíte, ktorá diéta funguje na vás. Taká, pri ktorej dosiahnete dlhodobý úspech a schudnutie: „Na to, aby ste dosiahli úspech vo vašom chudnutí, musíte pochopiť, že každé telo funguje inak. Musíte porozumieť svojim konkrétnym potrebám. Každý človek je iný a existuje množstvo prekážok, ktoré by vám mohli sťažiť chudnutie, ako je nerovnováha krvného cukru, potravinová intolerancia atď. To znamená, že každému vyhovuje aj iný stravovací plán,“ hovorí spomínaná odborníčka. 

Odpovede na tieto otázky vám môžu byť veľmi nápomocné pri rozhodovaní sa ohľadom tej správnej diéty a stravovacieho plánu

Ste nervózni po jedle s vysokým obsahom cukru? 

Máte často chuť na cukor alebo škroby? Keď si ich doprajete, ste nervózni, lebo by ste si ich chceli dať znova? Trpíte pravdepodobne nerovnováhou krvného cukru. Najlepšou možnosťou pre vás môže byť jesť malé množstvo škrobových alebo sladkých sacharidov. V takomto prípade môžete skúsiť paleo diétu na vyrovnanie krvného cukru. 

Mohlo by vás zaujímať: Teória harmonogramu trávenia naozaj funguje: Dodržiavajte ju a kilá pôju dolu sami

Cítite, že máte zviazaný žalúdok a nechutí vám mäso? 

Pravdepodobne máte vysoké PH v žalúdku. Mali by ste zvážiť viac rastlinnej stravy. Väčšie  množstvo zeleniny, ktoré zaradíte do stravy, môže vaše telo vyvážiť a zmierniť prípadný zápal v ňom. 

Máte väčšinou chuť na nezdravé, spracované potraviny? 

To znamená, že vaše telo je pravdepodobne prekyslené. Asi ste fanúšikom rýchlych občerstvení na čele s hranolčekmi... Kvôli tomu máte menej energie, ste náchylnejší na ochorenia a priberanie. Jedinou možnosťou je začať jesť čisto, jesť vyváženú stravu. To znamená naplniť chladničku a  špajzu diétnymi, nízkotučnými, zdravými potravinami, ktoré vám pri chudnutí skutočne pomôžu. Samozrejmosťou sú celé a plne vyvážené jedlá plné bielkovín, tukov aj sacharidov. V tomto prípade skutočne nie je na škodu si aj prijaté kalórie rátať. 

Čítajte tiež: Staromódne rady a mýty o chudnutí: Tieto vám bránia na ceste k dosiahnutiu vysnívanej váhy

Bojujete s citlivosťou na jedlo? Je problémom vášho chudnutia zlé trávenie? 

K správnej diéte sa dopracujete len vtedy, ak zistíte, na čo konkrétne ste zo stravy citliví. Mnoho ľudí skutočne trpí intoleranciou na nejaký druh potraviny a ani o tom nevie. Preto na to musíte ísť v jedle vylučovacou metódou, aby ste na to prišli. 

Otázka pre vás na záver? Viete, čo má však väčšina diét spoločné? 

Takmer všetky do jedného odporúčajú staviť na zeleninu. Tak, ak by ste boli aj po zodpovedaní si týchto otázok stále na pochybách, nič nepokazíte tým, ak stavíte na dostatočný denný prísun zeleniny. Prečo? Pretože zelenina má nízky obsah kalórií a je bohatá na živiny. Zasýti vás a pomôže vášmu telu cítiť sa sýte. Vyčistí vás a vyrovná hladinu cukru v krvi. To je už skutočne dobrý predpoklad pre akýkoľvek typ diéty, čo poviete? 

Neprehliadnite: Cítite sa preplnení? Vyskúšajte na týždeň zdravý stravovací plán, vaše telo si oddýchne od nezdravého jedla

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe