Presunúť na hlavný obsah

Ich reč tela hovorí viac, než sto slov: Vzťah Williama a Kate len potvrdzuje, že za každým úspešným mužom stojí milujúca žena

Zahraničné celebrity

Vzťah kráľovského páru z Walesu patrí medzi najobdivovanejšie vôbec, pokiaľ ide o súčasnosť. Princ William a jeho manželka princezná Kate sú akýmsi stelesnením toho, že láska sa po dlhých spoločných rokoch zo vzťahu nevytráca, ale naopak, silnie. Myslí si to aj expert na reč tela, podľa ktorého dokonca za princovým rastom stojí jeho oddaná manželka.

Hovorí sa, že za každým úspešným mužom stojí milujúca či silná žena. Na princa a princeznú z Walesu táto zaužívaná fráza sedí dokonale. Pôsobia ako harmonický, oddaný a šťastný pár, ktorý si váži svoj spoločný život, svoje deti. Obaja chápu, aké dôležité sú vlastnosti ako priateľstvo, humor, vzájomná úcta s rešpektom a, samozrejme, porozumenie i ohľaduplnosť na to, aby vzťah fungoval a prosperoval. 

Princ a princezná sa netaja tým, že veľkou inšpiráciou im bol (a stále je) vzťah Williamovej mamy, zosnulej kráľovnej Alžbety II. So svojím manželom Filipom bola vyše sedemdesiat rokov svoji, nech sa dialo, čo sa dialo. V dobrom i zlom. V zdraví i chorobe. Alžbeta a Filip boli vzorom stability a základy ich vzťahu stáli na vyššie vymenovaných aspektoch. 

Pokiaľ však šlo o prezentáciu na verejnosti, Alžbeta a Filip boli v romantických gestách skúpi, čo sa nedá povedať o Williamovi a Kate. Či už je to športové, formálne alebo neformálne podujatie, William a Catherine majú k sebe blízko. Bozk, držanie sa za ruky, očný kontakt i úsmevy… kráľovský pár si veľmi nenúteným spôsobom vymieňa všetky tieto veľavravné gestá. 

"Nemohli si byť bližší. Kateine ruky sú v presne tej istej polohe ako tie Williamove a môžete cítiť, akí sú šťastní. Kate rozžiaril úsmev, keď ju William pobozkal na líce. Stisnutie ramena tiež čosi vypovedá o ich vzťahu. Nedovolíte, aby vás len tak niekto objal alebo držal. Takéto objatia sú od tých, ktorí vás poznajú zvonka aj zvnútra," citoval portál The Daily Express experta na reč tela menom Darren Stanton. Stanton svoje slová mieril na fotografie z charitatívnej akcie, na ktorej princ William hral polo a Kate pri ňom stála ako opora

Mohlo by vás zaujímať: S manželom ju zoznámili kamaráti, šlo o lásku na prvý pohľad: Princezná Eugénia patrí k najukážkovejším členom kráľovskej rodiny

Kate zohrala veľkú úlohu v princovom formovaní

Manželstvo princa Williama a Kate trvá 12 rokov, no ich vzťah takmer 20. Dosiaľ z neho vzišli tri deti. Menovaný expert na reč tela si myslí, že vzťah kráľovskej dvojice je veľmi hlboký a dôvera je jednou z vlastností, ktorá v ňom neabsentuje. "Zriedka sme videli prejavy náklonnosti členov kráľovskej rodiny, najmä u zosnulej kráľovnej Alžbety. To dokazuje, že William sa nebojí prejaviť svoju lásku a hlboký vzťah ku Kate," uviedol Stanton, ktorý tiež zastáva názor, že princezná z Walesu bola a stále je dôležitou súčasťou princovho osobnostného rastu.

"Myslím si, že Kate zohrala veľkú úlohu v princovom formovaní. Keď sa stretli, neboli príliš sebavedomí ľudia – obaja sa však za tie roky vyvinuli. Pokiaľ ide o Kate, zohrala významnú úlohu vo Williamovom osobnostnom raste… Aj Kate sa rokmi vyformovala, dokonca viac, než William. Začala celkom introvertne, nechcela sa zapájať a teraz sa stáva čoraz integrálnejšou súčasťou kráľovskej rodiny – najmä od ich manželstva. Títo dvaja sú teraz považovaní za najvyšších členov fungujúcej kráľovskej rodiny. Rozhodne verím, že Katein rozvoj sebavedomia tiež pomohol Williamovi cítiť sa uvoľnenejšie."

Neprehliadnite: Jessice Albe učaroval asistent réžie: Ich láska trvá takmer 20 rokov a stále silnie, najkrajšie FOTO momenty páru